All Products
-
Aviation Obstruction Light
-
Solar Powered Obstruction Light
-
Aircraft Obstruction Light
-
Helipad Landing Lights
-
Marine Lantern Light
-
Solar Powered Motion Lights
-
Solar Traffic Warning Light
-
Airport Taxiway Lights
-
Obstruction Light Controller
-
Aircraft Warning Lights
-
Helicopter Pad Lights
-
Solar Powered Navigation Lights
-
LouisQuality aviation lights at a good price, people like your products. -
JohnI just want to thank you for your professionalism. I received the marine lanterns, and everything is OK. I looking forward to work with your in the future.
Keywords [ aviation obstruction light ] match 119 Products.
3W Dual Head 32.5cd Aviation Obstruction Lamp
| Vertical Divergence: | 10° |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Light Intensity: | Type B ≥32.5cd Type A ≥10cd |
PC Lens 20000cd Aircraft Obstruction Light Medium Intensity for Chimney
| FAA Standard: | L-864/865 |
|---|---|
| Type: | Medium Intensity 40W Bright White Flashing Lights On Tower |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
AC220V 20000cd Aircraft Obstruction Lamps High Intensity For Towers
| FAA Standard: | L-864/865 |
|---|---|
| Type: | Medium Intensity 40W Bright White Flashing Lights On Tower |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
6.4V 6AH Battery 6W Solar Powered Obstruction LED Aids To Navigation Light
| Type: | LED Aids To Navigation Light |
|---|---|
| Light Source Service Life: | >100000 Hours |
| Power Supply: | Class A High Efficient Solar Panel |
200cd 7.4V 10AH Solar Powered Obstruction Light Lithium Iron SGS
| Type: | Lithium Iron Battery Built In Obstruction Solar Power Lights |
|---|---|
| Light Source Service Life: | >100000 Hours |
| Power Supply: | Class A High Efficient Solar Panel |
Steady Burning 15W 200cd LED Obstruction Light
| Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | Steady Burning 15W 200cd LED Obstruction Light |
| Power Supply: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
Double Red 50Lux 32cd Aircraft Obstruction Light 3W
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | Low Intensity 32cd Double Red Aircraft Obstruction Light |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |
Medium Intensity Flashing DC12V / 24V Aircraft Obstruction Light
| FAA Standard: | L-864 |
|---|---|
| Type: | Medium Intensity Flashing DC12V / 24V Aircraft Obstruction Light |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
Flashing 40 Times/Min 60W High Intensity Aircraft Obstruction Light
| FAA Standard: | L-867 |
|---|---|
| Type: | High Intensity Aircraft Obstruction Light |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
3W Low Intensity Aviation Warning Lights 32.5cd For High Rise Building
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | Aircraft Warning Lights |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |

