All Products
-
Aviation Obstruction Light
-
Solar Powered Obstruction Light
-
Aircraft Obstruction Light
-
Helipad Landing Lights
-
Marine Lantern Light
-
Solar Powered Motion Lights
-
Solar Traffic Warning Light
-
Airport Taxiway Lights
-
Obstruction Light Controller
-
Aircraft Warning Lights
-
Helicopter Pad Lights
-
Solar Powered Navigation Lights
-
LouisQuality aviation lights at a good price, people like your products. -
JohnI just want to thank you for your professionalism. I received the marine lanterns, and everything is OK. I looking forward to work with your in the future.
Keywords [ aviation obstruction light ] match 119 Products.
32.5cd 3W Double Aviation Obstruction Light IP67 Low Intensity
| Vertical Divergence: | 10° |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Light Intensity: | Type B ≥32.5cd Type A ≥10cd |
AC120V Low Intensity Aviation Obstruction Light Controller
| Power Rated Supply: | AC120V(±10%) |
|---|---|
| Power Rated Frequency: | 50HZ—60HZ |
| Power Consumption: | 5W |
2W Solar Powered Obstruction Light
| Product Name: | 2W Solar Powered Obstruction Light |
|---|---|
| Light Source Service Life: | >100000 Hours |
| Power Supply: | Mono Crystalline Silicon Solar Panel |
12V 14AH 15W Solar Portable 15km Aviation Obstruction Lamp
| Model: | 12V 14AH 15W Solar Portable 15km Aviation Obstruction Lamp |
|---|---|
| Light Source Life: | >100000hours |
| Light Source: | LED |
PC Lampshade 32.5cd AC220V Aviation Obstacle Light Low Intensity
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | 32.5cd Red Low Intensity Obstruction Light For Towers |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |
Medium Intensity Type A 20W Solar Powered Obstruction Light
| Type: | Medium Intensity Type A 20W Solar Powered Obstruction Light |
|---|---|
| Power Supply: | Mono Crystalline Silicon Solar Panel |
| Battery Capacity: | 12V24AH |
20W Double Color AC110V AC220V Aircraft Obstruction Light
| FAA Standard: | L-864 |
|---|---|
| Type: | Double Color Aircraft Obstruction Light |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
32.5cd Low Intensity Airport Obstruction Light 3W For High Rise Building
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | Low Intensity 32cd Double Red Aircraft Obstruction Light |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |
Medium Intensity Type B Solar Obstruction Light
| Product Name: | Medium Intensity Type B Solar Obstruction Light |
|---|---|
| Light Source Life: | >100000hours |
| Light Source: | LED |
40W High Intensity 40km Solar Powered Obstruction Light
| Type: | 40W High Intensity 40km Solar Powered Obstruction Light |
|---|---|
| Power Supply: | Mono Crystalline Silicon Solar Panel |
| Battery Capacity: | 12V24AH |

