All Products
-
Aviation Obstruction Light
-
Solar Powered Obstruction Light
-
Aircraft Obstruction Light
-
Helipad Landing Lights
-
Marine Lantern Light
-
Solar Powered Motion Lights
-
Solar Traffic Warning Light
-
Airport Taxiway Lights
-
Obstruction Light Controller
-
Aircraft Warning Lights
-
Helicopter Pad Lights
-
Solar Powered Navigation Lights
-
LouisQuality aviation lights at a good price, people like your products. -
JohnI just want to thank you for your professionalism. I received the marine lanterns, and everything is OK. I looking forward to work with your in the future.
Keywords [ aviation obstruction light ] match 119 Products.
3W 32CD LED Telecom tower low intensity aviation beacon light
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | FAA L810 Aircraft Warning Lights |
| Operating Voltage: | DC 12V/24V/48V |
32.5cd Flashing Low intensity FAA L810 Aircraft Warning Lights
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | 32.5cd Flashing Low Intensity FAA L810 Aircraft Warning Lights |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |
Low Intensity Aviation Light Controller
| Power Rated Supply: | AC120V(±10%) |
|---|---|
| Power Rated Frequency: | 50HZ—60HZ |
| Power Consumption: | 5W |
10NM Solar Powered Navigation Marine Lights
| Product Name: | 10NM Solar Powered Navigation Marine Lights |
|---|---|
| Light Source Life: | >100000hours |
| Light Source: | LED |
1-6nm Solar Boat 12V14AH Marine Navigation Lantern 300LUX
| Solar Panel Service Life: | >30 Years |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Vertical Divergence: | >8° |
IALA 12-20NM Solar Powered Navigation Lantern Sea Buoy
| Type: | 10NM 20NM Solar Powered Navigation Lights |
|---|---|
| Power Supply: | Mono Crystalline Silicon Solar Panel |
| Battery Capacity: | 12V24AH |
1.5m 2.5m 3m 5m Helipad Windsock
| Optional Supply Voltage: | DC12V, AC120V, AC220V |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -40℃~85℃ |
| Ambient Humidity: | ≤95% |
304 stainless steel windsock / wind direction beacon / windcone
| Diameter: | Customized |
|---|---|
| Height: | Customized |
| Mast Material: | SUS 304 Stainless Steel |
600mm Reflection Coefficient Aircraft Warning Sphere
| Model: | 600mm Reflection Coefficient Aircraft Warning Sphere |
|---|---|
| Overall Size: | 600mm×741.5mm×600mm |
| Installation Size: | Adapt To Wire 35mm~150m ㎡ |

