All Products
-
Aviation Obstruction Light
-
Solar Powered Obstruction Light
-
Aircraft Obstruction Light
-
Helipad Landing Lights
-
Marine Lantern Light
-
Solar Powered Motion Lights
-
Solar Traffic Warning Light
-
Airport Taxiway Lights
-
Obstruction Light Controller
-
Aircraft Warning Lights
-
Helicopter Pad Lights
-
Solar Powered Navigation Lights
-
LouisQuality aviation lights at a good price, people like your products. -
JohnI just want to thank you for your professionalism. I received the marine lanterns, and everything is OK. I looking forward to work with your in the future.
Keywords [ aviation obstruction light ] match 119 Products.
15W Remote Monitoring IP68 6NM Solar Powered Marine Lights
| Solar Panel Service Life: | >30 Years |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Vertical Divergence: | >8° |
10NM 15NM 20NM Solar Powered Navigation Lights
| Type: | 10NM 20NM Solar Powered Navigation Lights |
|---|---|
| Power Supply: | Mono Crystalline Silicon Solar Panel |
| Battery Capacity: | 12V24AH |
Remote Monitoring 15W 6NM Solar Powered Navigation Lights
| Name: | Remote Monitoring 15W 6NM Solar Powered Navigation Lights |
|---|---|
| LED Service Life: | >100000 Hours |
| Optional Emitting Color: | Red, Yellow, Green, Blue, White |
IR Remote Control 7NM Solar Marine Navigation Lighting 6W
| Name: | 7NM Solar Powered Marine Navigation Lighting |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Vertical Divergence: | >8° |
RS232 12v Rechargeable Solar Barge Warning Light 300LUX
| Solar Panel Service Life: | >30 Years |
|---|---|
| Horizontal Out-put: | 360° |
| Vertical Divergence: | >8° |
16.5V 20km Medium Intensity 20W Obstacle Warning Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Visual Range: | 20km |
| Power Consumption: | ≤20W |
Flash Adjusted 3W 32.5cd Tower Obstruction Led Light ICAO L810 IP67
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | Red Steady Flash Adjusted Tower Obstruction Led Light |
| Operating Voltage: | AC 110V/220V, DC 12V/24V/48V |
Medium Intensity 40W 2000cd Aircraft Beacon Light 100Lux
| FAA Standard: | L-864/865 |
|---|---|
| Name: | Medium Intensity Type A Aircraft Beacon Light |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
Solar Powered 5km 4W 8V Dual Aviation Light For Towers
| Visual Range: | <5km |
|---|---|
| Solar Panel Power: | 4w |
| Battery Life: | >3years |
Corrosion Proof 100cd LED Aircraft Warning Lights Aluminium Base
| FAA Classify: | L-810 |
|---|---|
| Type: | GS-LI/B |
| Operating Voltage: | AC 85V~264V |

