All Products
-
Aviation Obstruction Light
-
Solar Powered Obstruction Light
-
Aircraft Obstruction Light
-
Helipad Landing Lights
-
Marine Lantern Light
-
Solar Powered Motion Lights
-
Solar Traffic Warning Light
-
Airport Taxiway Lights
-
Obstruction Light Controller
-
Aircraft Warning Lights
-
Helicopter Pad Lights
-
Solar Powered Navigation Lights
-
LouisQuality aviation lights at a good price, people like your products. -
JohnI just want to thank you for your professionalism. I received the marine lanterns, and everything is OK. I looking forward to work with your in the future.
FAA L864 / L865 Solar Powered Type B 15km Aircraft Warning Lights
| Power Consumption: | ≤20W |
|---|---|
| Model: | FAA L864 / L865 Solar Powered Type B 15km Aircraft Warning Lights |
| Battery Life: | 2years |
20000cd LED 40W IP67 Medium Intensity Aircraft Warning Lights For Buildings
| Light Intensity: | 2000cd±25%~20000cd±25% |
|---|---|
| Continuous Working Time: | 200ms |
| Flash Rate: | Flashing 40~60times/min |
Type A High Intensity 60W 200ms Aircraft Warning Lights
| FAA Standard: | L-867 |
|---|---|
| Type: | Type A High Intensity 60W 200ms Aircraft Warning Lights |
| Power Voltage: | AC 110V/220V,DC 12V/24/48V |
Solar Powered 5km Red Aviation Obstacle Lamp
| Horizontal Out-put: | 360° |
|---|---|
| Vertical Divergence: | >10° |
| Solar Panel Life: | >20years |
Medium Intensity AC220V Type B Aircraft Warning Lights
| Continuous Working Time: | 200ms |
|---|---|
| Flash Rate: | Flashing 20~40times/min |
| Average Power Consumption: | ≤20W |
Steady Burning Portable Airport Taxiway Lights
| Optional Emitting Light Colors: | Red, Green, Yellow, Blue, White |
|---|---|
| Service Life Of The Light Source: | ≥20 Years |
| Light Source: | LED |
Stainless Steel Materials Helicopter Tie Down Ring
| Product Name: | Stainless Steel Materials Helicopter Tie Down Ring |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Packaging Details: | Carton package |
Solar Warning Airport Taxiway Lights For No Access Zone/Dangerous Isolation Zone
| Endurance Ability/Wet Weather: | ≥20days |
|---|---|
| Battery Service Life: | ≥5 Years |
| Battery Type: | Airport Special Battery |
3W 2cd Steady Burning Blue 6.6A Taxiway Edge Lights
| Type: | 3W 2cd Steady Burning Blue 6.6A Taxiway Edge Lights |
|---|---|
| Power Supply Optional Voltage: | AC180V~AC265V,6.6A |
| Supply Frequency: | 50HZ~60HZ |
20W Airport Taxiway LED Flood Perimeter Light
| Light Intensity: | Perimeter Light ≥ 25cd, Flood Light ≥ 6000LM |
|---|---|
| Working Mode: | Steady Burning |
| Average Power Consumption: | 3W~20W |

